Iseseisev Elu Elva linnas

Tagasihoidlik ülevaade kevadest sügisesse 2019

Varakevadel alustasime klientidega tegevust aias. Plaan oli kasvatada toidugrupi tarbeks maitsetaimed, kurki, tomatit, suvikõrvitsat, õlikõrvitsat, spinatit, sibulat ja murulauku. Peenramaa leidmine oli keeruline, sest sobilikku maad polnud. Oli võimalus harida üles vana vundamendi sisene maaala. Seal kasvasid mitmesugused umbrohud. Kahenädalase kaevamise – rohimise tulemusena valmisid neli peenart, kuhu külvasime seemned ja istutasime sibulad, murulaugu, kolm rabarberit. Lisaks ühe mustasõstrapõõsa, ühe tikri ja kaks ebaküdoonia põõsast. Ilmad soosisid kevadtöid.

Kastmiseks võtsime vee kaevust ja hiljem vihmavee rennide alt. Suvi nõudis pidevat hoolt, rohimist, kastmist ja lootust, et seemnetest elujõulised taimed kasvaksid. Suve teisel poolel nägime esimesi tulemusi, tärkasid kurgid, suvikõrvitsad, till, petersell, saialill, spinat, sibulad andsid toredaid rohelisi pealseid. Kuna tomat ei tulnud üles, siis istutasime suuremad taimed. Klientide hool ja tähelepanelik suhtumine  aitasid kaasa korraliku saagi saamisele. Saime kogu suve tarvitada meie kasvatatud kurke, maitsetaimi, sügiseks valmisid juba tomatid. Kiselli saime teha oma rabarberitest. Kogu sügavkülmakapp on täidetud maitsetaimede ja rabarberiga. Nii, et  võime talvele vastu minna oma vitamiinidega varustatult.

Suve keskel, kui Elvas korraldati suvekohvikuid, otsustasime, et teema samuti MEIE KOHVIKU. Mõeldud- tehtud. Valmistasime koos klientidega 10 erinevat rooga, mille menüü lisame siia. Kohvikupäev meeldis meie klientidele, nad jäid väga rahule ettevalmistamise jahilisema toidu maitsmisega.     

Meie Kohviku menüü

Juulis käisime kalarestoran Vapramäe Forellis lõunastamas 16 kliendiga ja augustis sõits ekskursioonile Võrumaale 15 klienti. Mõlematest üritustest osavõtjaid jäid väga rahule.

Sügis tõi kaasa ilmade jahenemise ja meile saagi koristamise. Kogusime 10 suvikõrvitsat 18 õlikõrvitsat ja 1 ilukõrvitsa.

Sügisel istutasime veel hekki meie territooriumi ja tee vahele. Loodame kevadel, et kõik taimed  kasvama lähevad, on ju nad südamega mulda pandud klientide poolt meie oma krundi piirilt.

 Sügise viimasel päeval käisime metsas ja panime üles seenenäituse. Pilt lisatud. Kliendid tutvusid söödavate ja mitetesöödavate seenetga ja lõpuks tegime söödavatest seentest seenepirukat.

Söödavad ja mittesöödavad seened